top of page

צלם לחתונה

צלם לחתונה - יש כל כך הרבה וכולם נראים אותו דבר. אז איך בעצם בוחרים?

הסינון הראשוני

כאשר באים לבחור צלם לחתונה יש לבסס את ההחלטה על 2 מרכיבים - המרכיב המקצועי ומרכיב הכימייה עמו.

כימיה - צלם לחתונה מלווה אתכם, הזוג, לאורך יום שלם, והרי ברור לכולנו (ובעיקר לכלה) שאם לא קיימת כימיה עמו, אז ממש לא משנה כמה יפות התמונות שלו. 

מקצועיות - אומרים שאין כמו מראה עיניים, כך שאם הנכם אניני טעם, מומלץ לסקור לפחות 2-3 אלבומים של אותו צלם, זאת לצד תמונות אותו הוא מעלה בעמוד הפייסבוק/אינסטגרם/אתר שלו. לאחר בחינת צילומי הסטילס יש להתבונן במספר קטעי וידאו על מנת לקבל תמונה שלמה של אופיו האומנותי. אל תנסו לחנך צלמים לסגנון מסוים. לכל צלם יש את האג'נדה שלו - אם לא התחברתם אליה, המשיכו הלאה. יש זוגות שיעדיפו צילומים טבעיים יותר ויש כאלה שיעדיפו צילומים מעובדים יותר ומרובי אפקטים ומסננים (Filters); יש זוגות שיעדיפו צלם כריזמטי שיידע לביים אותם לכדי תמונה אומנותית ויש כאלה שיעדיפו צלם קליל שייתן לזוג להוביל אותו ע"פ הראש שלהם.

ממה מורכבת חבילת צילום לחתונה? מה זה טראש דה-דרס ומה זה DSLR? לחצו כאן כדי לדעת.

לפניכם לקט תמונות מתוך האלבומים של נבחרת הצלמים שלנו. תנו הצצה :)

צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה
צלם לחתונה

חבילות צילום

חבילות צילום בסיסיות כוללת בד"כ את הדברים הבאים:

  • 2 צלמים - צלם סטילס וצלם וידאו. שני אלה מלווים את הזוג מתחילת התארגנות הכלה ועד לסיום החתונה. ניתן ולפעמים גם רצוי להוסיף צלמים נוספים ככל שכמות האורחים גדלה, וזאת על מנת להשיג כיסוי מקסימלי לכלל באי האירוע. ברוב המקרים, הצלמים הנוספים מצטרפים לצוות הקיים רק בשלב קבלת הפנים, ולא מתחילת היום.

  • 3 אלבומים - כמעט כל צלם מעניק בחבילת הצילום הבסיסית 3 אלבומים, כאשר אלבום אחד הינו גדול מימדים (הכבדים האלה שקשה להרים) ועוד שני אלבומי משפחה קטנים יותר (אחד לכל צד).

  • סרט חתונה - את התוצר המוגמר של צלם הוידאו ניתן לראות בסרט חתונה ערוך שאורכו הממוצע נע בד"כ בין 30 ל-45 דק'. סרט החתונה הערוך נפתח כמעט תמיד בקליפ תקציר (Highlights) ומסתיים בקליפ סיום (Finish Clip). קליפ התקציר מאגד בתוכו את כל הרגעים היפים מצילומי ההכנות של הזוג, צילומי החוץ, קבלת הפנים, טקס החופה, ריקוד הסלואו ושלב הריקודים. משך זמן קליפ התקציר הינו בין 3 ל-5 דק' בממוצע, זאת בהתאם לאורך השיר אותו בוחר הזוג. קליפ הסיום כולל בד"כ קטעים נבחרים משלב הריקודים, ולעתים קרובות צלמים נוטים להציגו בהילוך איטי ובצבעי שחור לבן.

 

קצת מושגים שיקלו עליכם לתקשר עם הצלם באופן שוטף

צילום סטילס - צילום סטטי של תמונות (בניגוד לוידאו). כן כן, אותן תמונות שלאחר מכן תופענה באלבום החתונה ותועלנה לפייסבוק.

DSLR - קיצור ל-Digital Single Reflex Lens או בעברית: מצלמת רפלקס בעצמית אחת. זוהי משפחת מצלמות המיועדות הן למקצועיים והן לחובבים. תפעולה של טיפוס מצלמה זו גמיש מאוד, ומאפשר לראות לפני הצילום את התמונה שתתקבל, לשלוט ידנית בגודל הצמצם ובמהירות התריס, כדי להשיג תוצאות רצויות. מצלמות רפלקס הן המצלמות הטובות ביותר, להן מיטב הביצועים והיכולות, ובהן הושקעה מיטב הטכנולוגיה בתחום הצילום במשך כמה עשורים. אחד הסממנים החיצוניים של המצלמה הן העדשות המתחלפות, המאפשרות לצלם בזוויות, במרחקים, ובתנאי תאורה שונים. בתחילת המאה ה-21 החל מעבר של צלמים מקצועיים וחובבים למצלמות רפלקס דיגיטליות, המחליפות בהדרגה את מצלמות סרטי הצילום.

מצלמת גו-פרו (GoPro) - מותג של מצלמות וידאו-אקסטרים. מצלמות האקסטרים מתאפיינות בממדים קטנים, משקל נמוך ועמידות גבוהה לנוזלים וזעזועים בהשוואה לרוב מצלמות הווידאו. שימושים אפשריים של מצלמת GoPro בחתונה יכולים להיות, בין השאר, חיבור המצלמה למצח החתן או הכלה וע"י כך קבלה של זוית גוף ראשון. אופצייה נוספת יכולה להיות הצבה של מצלמת ה-GoPro על חצובה וקבלת זוית נוספת במהלך כל טקס החופה או שמא במהלך חלק נכבד משלב הריקודים. ניתן אפוא גם לחבר את המצלמה למקל (Stick) ולהסתובב איתה ברחבת הריקודים וע"י כך להעשיר את מספר הזויות בוידאו של מהלך המסיבה.

סטדיקאם (Steadicam) - סטדיקאם הוא מכשיר הנועד לנשיאה ולייצוב של מצלמות קולנוע ומצלמות וידאו. עקרון פעולתו הוא בידוד מכני של המצלמה מתנודות גופו של הצלם, מה שמאפשר צילומים "חלקים", נטולי רעידות, גם כאשר הצלם נע במהירות על משטח לא מישורי. סטדיקאם הוא הסימן המסחרי הרשום של חברת טיפין (Tiffen), אך משמש גם כשם גנרי כולל לכלל סוגי המייצבים מכל החברות.

צילומי טראש / טראש דה דרס - Trash The Dress (באנגלית: להרוס את השמלה) הוא ז'אנר בצילום, ובמיוחד בצילום חתונות, שמצולם באתרים ובמצבים העומדים בניגוד לחגיגיות, לזוהר או לרומנטיקה הקיימים בדרך כלל בצילומי אופנה וחתונות. דוגמה נפוצה היא צילום של כלה שנכנסה לים או לשלולית בוץ בשמלת כלה. סשן צילומים זה נערך בדרך כלל ימים רבים לפני החתונה וזוגות רבים נוהגים להשתמש בתמונות אלה כ"טיזר" חתונה שרץ ברשתות החברתיות וכמו כן גם להציגן על גבי מסכים בערב החתונה.

צילומי זוגיות - בדומה לנאמר לגבי צילומי הטראש, רק ללא אקט הריסת השמלה, ותוך התמקדות בצד הרומנטי של הצילום. צילומי הזוגיות נערכים ימים רבים לפני החתונה ואצל זוגות מסוימים אף מהווים תחליף חלקי או מלא לצילומים של יום החתונה עצמו, זאת לרוב, מתוך שיקולים של לחץ זמן ורצון ליצור לו"ז הרבה יותר "אוורירי" ביום החתונה.

משוויצון - אלבום כיס קומפקטי ונייד, בדרך כלל מגיע בגדלים של 20X15 או 15X11, כזה שנכנס בכל תיק סטנדרטי ושכיף לשאת אותו עמכם ולהשוויץ בו בפני חברים בכל מקום.

Anchor 1
bottom of page