top of page

טיפים להוזלת עלות החתונה

חתונה היא לא עסק זול בכלל, ולא כולם רוצים להתחיל את יום המחר עם חור בכיס. בדיוק בגלל זה ריכזנו עבורכם כמה רעיונות שיסייעו לכם להשאיר כמה שקלים בכיס.

1. בקיץ הזה תלבשי לבן, או בחורף – כמו מחירי הטיסות והחופשות בארץ ובחו"ל גם בעסקי החתונות המחיר הוא פונקציה של מספר גורמים, ובראש ובראשונה, עונות השנה. הביקוש לחתונות בעונת הקיץ גבוה מאד, ועל כן, המחיר לא יהיה זול כלל. על מנת לקבל את המחיר המינימלי מומלץ לעבור לעונת החורף בה גני האירועים יוזילו את המחיר לרמה אטרקטיבית במיוחד ואף יצ'פרו אתכם בשלל הטבות.

2. רחוק להם, זול לכם – טבעי שבשוק הנדל"ן מחירי הדירות באזורי ביקוש יהיו גבוהים בהרבה משל אלה באזורי הפריפריה. המצב בעולם החתונות לא שונה בהרבה. על כן, סביר להניח שאם תבחרו בגן אירועים שנמצא באזור השרון או תל אביב-יפו תשלמו הרבה יותר מאשר אם תצפינו או תדרימו לגן אירועים מחוץ לאזור המרכז. לרוב, גני אירועים באזורי הפריפריה יציעו מחירים אטרקטיביים מאד.

3. יום חמישי, את יודעת – על פי ספר בראשית ביום החמישי אלוהים ברא את החרקים, חיות המים והעופות. מה שלא סיפרו לכם בבית הספר הוא שביום החמישי גם נבראה לה החתונה היקרה ביותר מבין ימות השבוע. במהלך שני העשורים האחרונים נוצר לו המיתוס שחתונה ביום חמישי מסתיימת בשעה מאוחרת יותר מחתונה בשאר ימות השבוע. אז זהו, שזה ממש לא מדויק. לצד היתרונות הקורצים (רוב האנשים לא עובדים למחרת, יש אווירת חופש של סוף שבוע וכו') קיימים לא מעט דברים שעלולים להדליק לכם נורה אדומה לגבי כדאיותה של חתונה ביום זה. קחו לדוגמא זוג הורים שהשכיר שירותי בייביסיטר ביום החתונה ותבינו לבד שלא סביר שישאירו אותו לשמור על הילדים עד 3 לפנות בוקר, אלא ישחררו אותו בשעה סבירה בדיוק כמו בערב אמצע שבוע רגיל. חישבו לרגע על הרגליו של אדם מן השורה בבוקר יום רגיל לעומת בוקר של יום שישי. ביום רגיל כל שיש לנו לעשות הוא להתעורר, להתארגן ולצאת לעבודה. רובנו עסוקים מאד במהלך השבוע ואין לנו כל פנאי לניקיונות, קניות או סידורים. לא מן הנמנע שכל אלה יתנקזו לבוקרו של יום שישי, בו נרצה לסיימם כמה שיותר מוקדם בטרם תיכנס השבת ותתחיל לה ארוחת השישי. כנראה שלנצח מי שירצה להתחתן ביום חמישי ישלם בין 20% ל-30% יותר מכל יום אחר, כי מה לעשות – להתחתן ביום חמישי הפך לסוג של סמל סטטוס, ועל סמלים משלמים.

4. You May Kiss The Bride – למרות צביונה היהודי של מדינתנו, לא כל החתונות עוברות דרך הרבנות. מי שחפץ בחתונה אזרחית או רפורמית יגלה שיש באפשרותו להוזיל את מחיר החתונה בעשרות אחוזים. בלוח השנה העברי קיימים מספר מועדים בהם ההלכה לא מתירה להתחתן כדת וכדין. בין מועדים אלה ניתן למצוא את ספירת העומר (הימים שבין פסח לל"ג בעומר), ימי בין המצרים (הימים שבין י"ז בתמוז לבין ט' באב), חגים, ימי חול המועד ועוד. במועדים אלה קיימים ימים בהם האיסור חל על חתן אשכנזי, על חתן ספרדי, ולעתים על שני המוצאים. ככל שתשכילו לבחור ביום בו האיסור גורף יותר, תגלו שהביקוש לו נמוך יותר, והמחיר אטרקטיבי יותר.

5. "בירה היא הגורם והפתרון לכל הבעיות בחיים" (הומר סימפסון) – אז אלכוהול הוא לא באמת בעיה כזאת גדולה, אך יצירת תפריט אלכוהול מאוזן ונכון לחתונה יכול לחסוך לכם לא מעט כסף. בגן אירועים טיפוסי ניתן לבחור באחת מבין שלוש אופציות בנושא האלכוהול. הראשונה: קונים את כל האלכוהול בעצמכם ומשלמים רק עבור שכר הברמנים, קרי דמי מזיגה (התעסקות רבה ופוטנציאל גבוה לכאב ראש קל). השנייה: קונים מהבר חבילה הכוללת את כל סוגי האלכוהול, כולל את המותגים המשודרגים והיקרים ביותר, ואלה מוגשים ללא הגבלה במהלך החתונה (אופציה נוחה, אך יקרה יחסית). השלישית (והכלכלית ביותר): קונים חבילת אלכוהול תוצרת חוץ מהבר של גן האירועים ומשלימים באופן עצמאי רק את סוגי האלכוהול היקרים. באופן זה ניתן לשלוט בצורה די מדויקת בכמויות ולרוב אף ניתן להחזיר את האלכוהול שלא נעשה בו שימוש ולקבל את הכסף בחזרה.

6. אם תמונה אחת שווה אלף מילים, אז כמה מילים יש באלבום? – חבילת צילום סטנדרטית לחתונה כוללת בד"כ 2 צלמי סטילס, צלם וידאו אחד, 3 אלבומים מעוצבים (האחד לזוג ועוד שניים למשפחות) וסרט חתונה ערוך. מחיר חבילת צילום כזו מתחיל ב-7,500 ₪ ויכול להגיע גם ל-15,000 ₪ (תלוי בטיבו וביקושו של הצלם). שיקלו לוותר על האלבומים (תמיד אפשר להכין אותם בשלב מאוחר יותר) ותוכלו לחסוך בין 1,000 ל-2,000 ₪. אם כמות המוזמנים שלכם לא עולה על 250 אורחים שיקלו לוותר על צלם הסטילס השני ותוכלו לחסוך בין 500 ל-1,500 ₪ נוספים. בנוסף, לא כולם כמהים לסרט חתונה, כך שאם תוותרו על צלם הווידאו תוכלו לחסוך בין 3,000 ל-6,000 ₪ נוספים. אופציה נוספת היא להמיר את סרט החתונה הארוך ולקבל במקומו קליפ Highlights (הרגעים הטובים) באורך של 2-5 דק' המשמש כמעין Teaser לחתונה ולחסוך בין 500 ל-1,000 ₪.

Commentaires


bottom of page